Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUnikanie podwójnego opodatkowania

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-16 10:13:11
rosja, podatki, polska

Zgodnie z przyjęta regulacją między Rzeczpospolitą Polską i Federacją Rosyjską, do rozliczeń podatkowych przyjmuje się metodę odliczania proporcjonalnego, na podstawie której dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce - w przypadku osób podlegających nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

 

 

Jednak od należnego podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą. Odliczenie to jest możliwe tylko do wysokości podatku przypadającego proporcjonalnie na dochód uzyskany w drugim umawiającym się państwie. Obowiązek wykazania w zeznaniu rocznym dochodu uzyskanego za granicą istnieje zawsze, bez względu na to, czy oprócz dochodów z zagranicy uzyskano w Polsce inne dochody opodatkowane według skali podatkowej.

Jeżeli podatnik przebywa za granicą czasowo, to ma obowiązek wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wrócił do kraju.

Informacje o taryfie celnej znajdują się na stronach: http://www.tks.ru/db/tnved/tree, http://www.alta.ru/taksa-online/tnved_out/.