Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOddział, filia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-16 10:03:13
rosja, spółki, prawo, podatki

Filia spółki zagranicznej jest wydzielonym oddziałem, którego siedziba znajduje się poza granicami państwa, na terenie którego znajduje się główna siedziba spółki – matki.

Decyzja o utworzeniu i likwidacji oddziału jest podejmowana przez podmiot główny – daną spółkę. Oddziały tworzone są przede wszystkim w celu prowadzenia działalności gospodarczej na danym obszarze, identycznej z tą, która prowadzona jest przez spółkę – matkę (art. 21 ustawy N 160-FZ).

 

 

Filia spółki może wykonywać wszystkie czynności, które są określone w ramach przedmiotu działalności spółki matki lub część tychże, w zależności od potrzeb w danym czasie, wypełnia również funkcje reprezentacyjne.

Oddział nie może prowadzić innej działalności niż ta, która została określona w dokumentach statutowych spółki – matki.

Kierownictwo danej filii działa na podstawie specjalnego pełnomocnictwa. W całości oddział działa na podstawie regulaminu, który został przyjęty i nadany mu przez właściwy organ spółki – matki.

W regulaminie określa się dane oddziału, jego nazwę, informacje na temat spółki – matki, przedmiot działalności, cele utworzenia filii. (art. 22 pkt. 2 i 3 ustawy N 160-ФЗ).