Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja spółek

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-16 10:05:03
rosja, spółki, prawo, podatki

W Rosji kontrolą i rejestracją osób prawnych zajmuje się Ministerstwo Podatków i Opłat.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Ustawą regulującą państwową rejestrację osób prawnych, do których zaliczamy również spółkę z o.o., jest ustawa z 8 sierpnia 2001 roku „O państwowej rejestracji osób prawnych”. Reguluje nie tylko kwestie rejestracji, ale również reorganizacji i likwidacji spółki.

 

 

W rejestrze powinny się znaleźć m.in. następujące informacje o firmie:

  • pełna i skrócona nazwa firmy w języku rosyjskim
  • siedziba spółki
  • sposób powstania podmiotu (powstanie lub reorganizacja); jeżeli podmiot wpisany do rejestru przedsiębiorców został utworzony w wyniku przekształcenia lub podziału innego podmiotu, albo połączenia, zamieszcza się w tym rejestrze wzmiankę o sposobie powstania podmiotu, a także oznaczenia poprzednich numerów rejestru
  • informacje na temat założycieli
  • kopie dokumentów założycielskich
  • wysokość kapitału zakładowego, a jeżeli wspólnicy wnoszą wkłady niepieniężne zaznaczenie tej okoliczności, z podaniem wartości objętych w zamian za nie udziałów
  • nazwisko, imię, imię ojca, nr paszportu, NIP i stanowisko osoby, która bez specjalnego pełnomocnictwa może reprezentować spółkę na zewnątrz
  • informacja o licencjach uzyskanych przez spółkę

Informacja o spółce zostaje zarejestrowana w państwowym rejestrze na podstawie złożonego przez podmiot wniosku.

Każda zmiana dotycząca informacji o spółce (oprócz informacji na temat licencji), winna być przekazywana do rejestru w ciągu trzech dni od daty wystąpienia zmian. Rejestr jest jawny. Każdy ma prawo dostępu do danych zawartych w rejestrze i prawo otrzymania poświadczonych odpisów, wyciągów i zaświadczeń o danych zawartych w rejestrze (oprócz danych o numerach paszportu i numerach NIP osób fizycznych).

Osoba prawna zarejestrowana w rejestrze może żądać, raz w roku, bezpłatnego odpisu ze swojego własnego rejestru. Osoby trzecie w celu uzyskania odpisu z rejestru, winny ponieść koszty opłaty w wysokości dwóch minimalnych wynagrodzeń lub czterech w przypadku przyspieszonego trybu.

Rejestracja spółki odbywa się zgodnie z określonym przez spółkę w rejestrze adresem organu wykonawczego lub w przypadku, gdy nie jest on powołany zgodnie z siedzibą innego organu spółki lub adresem osoby, która ma prawo działać w imieniu i na rzecz podmiotu bez specjalnego pełnomocnictwa.

Rejestracja spółki następuje w ciągu pięciu dni roboczych od daty przyjęcia dokumentów.

Wniosek i inne dokumenty rejestracyjne można również wysłać pocztą. W tym przypadku po dokonaniu rejestracji dokumenty są odsyłane na adres nowej spółki pocztą, co zabiera nieco czasu (do czterech tygodni).

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert