Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRosyjskie instytucje państwowe mogą kupować wyłącznie rosyjskie oprogramowanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Szymczuk | 2015-11-23 14:22:39
it, oprogramowanie

Rząd przyjął uchwałę nr 1236 z dn. 16 listopada 2015 r. "O wprowadzeniu zakazu na dopuszczenie oprogramowania pochodzącego z państw zagranicznych w celu dokonywania zakupów dla potrzeb państwowych i municypalnych"

Rząd przyjął uchwałę nr 1236 z dn. 16 listopada 2015 r. "O wprowadzeniu zakazu na dopuszczenie oprogramowania pochodzącego z państw zagranicznych w celu dokonywania zakupów dla potrzeb państwowych i municypalnych".

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. Dokument przewiduje stworzenie listy rosyjskiego oprogramowania, którą będą musiały się kierować instytucje państwowe przy dokonywaniu zamówień.

 

Na listę zostanie włączone oprogramowanie pod warunkiem, że jego właścicielem jest spółka/instytucja, w której co najmniej 50% udziałów należy do podmiotów rosyjskich a suma wypłat licencyjnych dla obcokrajowców nie przewyższa 30% dochodu. Za tworzenie i aktualizację listy odpowiedzialne będzie Ministerstwo Łączności. Instytucja publiczna będzie mogła dokonać zakupu oprogramowania zagranicznego tylko i wyłącznie w przypadku braku analogicznych programów na ww. liście.

 

Źródło: http://ria.ru/economy/20151120/1324737697.html