Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie projekty na Salonie Archimedes 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Szymczuk | 2016-04-12 15:55:41
wynalazki, technologie innowacyjne

W dniach 29 marca - 1 kwietnia 2016 r. miała miejsce 19-ta edycja Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu wynalazków i technologii innowacyjnych ARCHIMEDES 2016 (Salonu).

 Poza gospodarzami, w Salonie wzięli udział wynalazcy z 17 krajów. W konkursie rozpatrzonych zostało 680 projektów z różnych dziedzin nauki i techniki prezentowanych przez ponad 700 uczestników Salonu.

 

Polskie projekty były prezentowane przez Agencję Promocyjną INVENTOR Sp. z o. o. i Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (które posiadają status oficjalnych przedstawicieli Salonu na Polskę) oraz Instytut
Tele- i Radiotechniczny Wojskowej Akademii Technicznej.

 

O sukcesie wystawców i uznaniu dla polskiej myśli technicznej świadczą wstępne wyniki konkursowe. Na przykład, spośród 4 polskich projektów wynalazczych i technologii innowacyjnych zgłoszonych przez AP INVENTOR
Sp. z o. o. wszystkie zostały nagrodzone złotymi medalami, a sama ta firma zdobyła Grand Prix „Złoty Arhimedes” za wysoki poziom współpracy podczas organizacji Salonów..