Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzegląd prasy rosyjskiej - 24.05.2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Szymczuk | 2016-05-24 12:13:22
przegląd, prasa, wiadomości

wzrost importu serów, wskaźnik bezrobocia 5,9%

 

1. Rosja planuje nową emisję 10-letnich euroobligacji na międzynarodowym rynku, poinformowało tut. Min. Finansów. We wrześniu 2013 r. Rosja przeprowadziła emisję rozmieszczając za granicą 7 mld USD na 4,6%. Emisja euroobligacji na rynkach międzynarodowych jest alternatywną dla kredytów bankowych, jako źródło finansowania.

 

2. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może wprowadzić zakaz importu pasz do Rosji z krajów UE, z powodu wykrycia komponentów GMO. W dniu 20 maja 2016 r. wprowadzono czasowy zakaz wwozu pasz z wyznaczonych zakładów Niemiec, Danii, Holandii, Finlandii i Francji.

 

3. Embargo na produkty żywnościowe z krajów UE i USA nałożone przez Rosję w odpowiedzi na sankcje międzynarodowe, kosztowało te kraje około 9,3 mld USD. Taki wniosek znalazł się w raporcie „Embargo żywnościowe - podsumowanie 2015 r.”, przygotowanym przez centrum analityczne rosyjskiego rządu. W raporcie zwrócono uwagę, że od momentu wprowadzenia embarga na owoce, znacząco wzrósł import tych produktów z Białorusi, Serbii, Chile i Mołdawii. Zdaniem ekspertów, to i tak zaledwie 45% tego co na rosyjskim rynku sprzedawali polscy producenci.

 

4. Krajowy Związek Producentów Mleka (Sojuzmołoko) i analityczne centrum Milknews poinformowało o wzroście udziału serów z importu na rosyjskim rynku, pierwszy raz od wprowadzenia embarga na żywność w sierpniu 2014 r. W I k.w 2016 r. import sera wyniósł 49,3 tys. ton, o 31% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Import rośnie przede wszystkim z Białorusi (o 41%), Serbii (o 87%), Armenii (dwukrotnie).

 

5. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Rosji, w kwietniu 2016 r przekroczyła 4,52 mln osób, podał Rostat. W efekcie wskaźnik bezrobocia wyniósł 5,9%, tj. na poziomie kwietnia ubiegłego roku.

 

6. 1,2 mld USD wyniosła kwota przelewów za granicę osób fizycznych w kwietniu 2016 r., poinformował Centralny Bank Rosji. Wskaźnik zmniejszył się o 43% w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. (2,1 mld USD). Liderami przelewów były takie kraje jak: Uzbekistan, Tadżekistan, Kirgizja, Ukraina i Kazachstan.

 

7. Rosyjskie tkaniny pojadą do Włoch. Rosyjski holding „BTK Tekstil” (BTC Group) podpisał pierwsze kontrakty na dostawy tkanin produkowanych w mieście Szachty w Obwodzie Rostowskim.

 

opr. L. Anczakowska

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Płotki przeciwśniegowe

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionó...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny aluminiowe

Do zalet rynien aluminiowych można zaliczyć wcześniej wspomniana lekkość. Aluminium należy do sur...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny miedziane

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do produkcji orynnowań są stal, aluminium oraz właśni...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert