Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInformacje sygnalne z WPHI Moskwa - 22.06.2016 r. (sprzedaż detaliczna)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Szymczuk | 2016-06-22 15:18:35
sprzedaż detaliczna


 

1. Udział produktów importowanych w sprzedaży detalicznej towarów osiągnął minimalną wartość od 16 lat, poinformowała w sprawozdaniu Krajowa Agencja Ratingowa. Obecnie produkty z importu stanowią tylko około jednej trzeciej rynku, podczas gdy kilka lat temu prawie połowę. W 2015 roku tylko 38% produktów w sprzedaży detalicznej posiadała zagraniczne pochodzenie. Wartość importu np. drobiu (świeży i mrożony) zmniejszyła się o 44%, konserw mięsnych o 46%, oleju roślinnego o 63%. Wprowadzone w 2014 r. sankcje na import produktów rolnych i żywnościowych, zmniejszyły udział zagraniczych produktów na rynku o 24% oraz pozwoliły na rozwój rosyjskiej produkcji, zdaniem Agencji. W związku z powyższym zanotowano w 2015 r. wzrost krajowej produkcji, np. drobiu o 22%, świniny oraz wołowiny o 31% i 17% odpowiednio.

handel de

 

2. Rosyjska „Ściotna Pałata” (odpowiednik polskiego NIK-u) po raz pierwszy poprzez stronę internetową zaproponowała rosyjskim obywatelon ocenę pracy i dostępności usług socjalnych, tj. szpitali, przychodni zdrowia, szkół, etc. Wyniki społecznego audytu pozwolą na poprawę poziomu życia obywateli.

 

3. Chińska firma „Zhengzhou Yutong Group” zaproponowła władzom Kiemierowskiego Obwodu utworzenie w regionie zakładu produkującego autobusy Yutong, poinformowała Kuzbaska Izba Przemysłowo-Handlowa. OOO „Neotrans” wraz z „Zhengzhou Yutong Group” opracują projekt techniczny. Strona chińska zadeklarowała przygotowanie schematu finansowania projektu.

 

4. Rosyjska sieć sprzedaży detalicznej X5 Retail Group, znadująca się na drugim miejscu pod względem obrotów, planuje w ciągu najbliższych dwóch lat otworzyć 150 nowych sklepów na Syberii. X5 Retail Group zamierza również rozwijać sieć sprzedaży na Uralu. Obecnie dochody ze sprzedaży towarów na Syberii generują 1% rocznego zysku netto, natomiast na Uralu 8%.

 

5. Liczba ofert pracy na stronie internetowej „Praca w Rosji” (trudvsem.ru) zwiększyła się o 30% od początku 2016 r. Obecnie zamieszczono 1,4 mln ofert pracy, w tym dla osób z wyższym wykształceniem bez doświadczenia – 350 tys., ze średnim wykształceniem 520 tys., dla inwalidów – 69 tys.

 

opr. L. Anczakowska