Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSukces polskich inżynierów i naukowców - trzy złote i dwa srebrne medale na Salonie ARCHIMEDES 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Szymczuk | 2017-05-26 09:40:48
archimedes 2017 

W dniu 19 maja 2017 r. zakończył się czterodniowy XX Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2017. Podczas tej wystawy przedstawiciele Agencji Promocyjnej INVENTOR Sp. z o. o. (AP INVENTOR) i autorzy projektów, zarówno na stoisku, jak i podczas prezentacji zorganizowanej przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie (WPHI), demonstrowali siedem innowacyjnych rozwiązań. W rozgrywanych w 42. kategoriach tematycznych konkursach zaprezentowane przez Polskę wynalazki i innowacyjne technologie zdobyły trzy złote i dwa srebrne medale oraz nagrodę specjalną.

 

Złotymi medalami nagrodzone zostały takie rozwiązania jak:

- „Sposób otrzymywania katalizatorów kobaltowych promotowanych cerem i barem do niskotemperaturowej syntezy amoniaku” opracowany przez zespół z Instytutu Nowych Syntez Chemicznych z Puław i Politechniki Warszawskiej,

- „Urządzenie do redukcji emisji pyłów emitowanych przez hamulce tarczowe pojazdu” opracowane przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT,

- „«Leo Twist» - urządzenie do przechowywania węża sprzątającego w układzie odkurzacza centralnego” opracowany i produkowany przez firmę Leovac z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Srebrnymi medalami nagrodzone zostały:

- „Nośnikowy katalizator do redukcji emisji tlenku azotu (I) zwłaszcza z instalacji kwasu azotowego oraz sposób jego wytwarzania” opracowany w Instytucie Nowych Syntez Chemicznych z Puław i w Uniwersytecie Jagiellońskim,

- „Sposób i układ regulacji luminacji światła sygnałowego pojazdu” opracowany w Instytucie Transportu Samochodowego z Warszawy.

 

Szczególnym zainteresowaniem i uznaniem cieszyła się technologia opracowana przez firmę Technologia Recyklingu Adam Hańderek wspólnie z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji pozwalająca na przerabianie odpadów plastikowych w pełnowartościowe paliwo do pojazdów. Za to rozwiązanie pod tytułem „Instalacja do termolizy odpadowych poliolefin do nasyconych frakcji węglowodorowych” autorzy otrzymali nagrodę specjalną.

 

W ceremonii otwarcia Salonu ARCHIMEDES 2017 w dniu 16 maja br. wziął udział Kierownik WPHI, Radca-Minister Krzysztof Kordaś. W tym samym dniu polscy wystawcy skorzystali z zaproszenia Ambasadora RP w Moskwie Pana Włodzimierza Marciniaka i wzięli udział w uroczystym przyjęciu w z okazji Święta Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

 

W dniu 18 maja br. WPHI, we współpracy z AP INVENTOR, zorganizował prezentację polskich wynalazków i innowacyjnych technologii, która pozwoliła zademonstrować zaproszonym rosyjskim specjalistom, naukowcom i przedsiębiorcom polskie innowacyjne rozwiązania i współczesny potencjał naukowo-techniczny. Kierunki polskich badań naukowych zreferował Dyrektor placówki Polskiej Akademii Nauk przy Ambasadzie RP Marek Pąkciński, projekty zgłoszone do konkursu – przedstawiciel AP INVENTOR. W trakcie prezentacji przedstawiciel AP INVENTOR i autorzy projektów (w szczególności Adam Hańderek) mieli możliwośc udzieania odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące przezentowanych rozwiązań.

 

Polski udział w Salonie ARCHIMEDES 2017, któremu patronowała Rada Główna Instytutów Badawczych, Fundacja Kobiety Nauki i którego partnerem organizacyjnym był WPHI, należy uznać za przedsięwzięcie budujące pozytywny wizerunek Polski jako kraju o liczącym się potencjale naukowo-technicznym, zdolnym do twórczych poszukiwań rozwiązań innowacyjnych.

 

Przebieg Salonu ARCHIMEDES 2017 potwierdza, że wystawa utrzymuje wysoką pozycję i renomę wypracowaną przez jej organizatorów w ciągu 20 lat działalności. Jest też miejscem chętnie odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. W tegorocznej edycji zademonstrowanych zostało blisko 800 wynalazków i technologii z: Japonii, Bułgarii, Chin, Czech, Egiptu, Grecji, Indii, Korei Południowej, Litwy, Maroka, Mołdawii, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Tajlandii, Tajwanu.

 

Opr.: S. Podściański


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert