Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInformacja na temat licencjonowania importu żwiru i tłucznia do Rosji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Łuszczyk | 2015-10-02 13:45:49
informacja na temat licencjonowania importu żwiru i tłucznia do rosji


W dniu 6 sierpnia 2015 r. przyjęta została Uchwała Rządu FR Nr 815 w sprawie licencjonowania importu żwiru i tłucznia. Zgodnie z tym dokumentem na okres od 14 sierpnia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r. wprowadza się czasowe środki ochrony pozataryfowej w postaci licencjonowania importu żwiru i tłucznia z państw spoza Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Ograniczenie dotyczy kodu celnego 2517 10 100 0 oraz procedury celnej dopuszczenia do obrotu wewnętrznego. Licencje na import w/w towarów wydawane będą uczestnikom handlu zagranicznego przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej w trybie Zasad wydawania licencji i pozwoleń na eksport i (lub) import towarów (załącznik do Załącznika Nr 7 do Umowy o Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej z dnia 29 maja 2014 r.). Warunkiem wydania licencji importowej będzie uzgodnienie z Ministerstwem Budownictwa i Gospodarki Komunalno – Mieszkaniowej Federacji Rosyjskiej (dotyczy zgodności jakości importu z rosyjskimi standardami). Z kolei Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Federacji Rosyjskiej powiadomi Euroazjatycką Komisję Gospodarczą o wprowadzonych środkach ochronnych oraz wniesie do rozpatrzenia przez Euroazjatycką Komisję Gospodarczą propozycję zastosowania licencjonowania importu żwiru i tłucznia na całym terytorium celnym Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Celem wprowadzonych rozwiązań jest wsparcie rosyjskich producentów, m.in. w mono – miastach (ok. 750 przedsiębiorstw, ponad 200 tys. pracowników) oraz monitoring charakterystyk jakościowych materiałów wykorzystywanych przy budowie budynków mieszkalnych, dróg samochodowych i innych obiektów infrastruktury.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie zwraca uwagę, że licencjonowanie importu żwiru i tłucznia dotyczy, zgodnie z w/w Uchwałą, procedury celnej dopuszczenia towaru do obrotu wewnętrznego. W związku z tym nie została ograniczona możliwość wwozu wymienionych towarów do Obwodu Kaliningradzkiego w ramach procedury Wolnej Strefy Celnej.

Źródło: government.ru

W załączeniu – tekst Uchwały Rządu FR Nr 815 (w języku rosyjskim)
Pliki do pobrania

Uchwala Rzadu FR Nr 815 z 6.08.2015 licencjonowanie importu zwiru
pdf | 109.54 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

</h3><p>👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek<br /><a href =https://geodetamalek.pl/
Podwale 75, 50-449 Wrocław
730 444 100

">

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek
https...

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małekhttps://geodetamalek.pl/Podwale 75, 50-449 Wrocław730 ...
Polska - Wrocław 2021-04-24 Dodał: Wojciech Małek Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert