Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBranża IT: rynek kart microSD i pamięci USB. Wykonawca zamówień koncernu Sony w Obwodzie Leningradzkim.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Miłosz Woźniak | 2016-09-07 16:20:23
branża it, nośniki pamięci, karty pamięci, pamięci usb, microsd, inwestycje, rosja, sony

W dniu 06 września br. w Obwodzie Leningradzkim w Rejonie Wsiewołożskim w miejscowości Krasnaja Zaria koncern Sony i rosyjskie przedsiębiorstwo SuperWave Group rozpoczęło produkcję kart pamięci microSD oraz pamięci USB (od 8 do 64GB).

 

Modernizacja linii montażowej zwiększyła zdolności produkcyjne zakładu, które wynoszą obecnie 12 mln sztuk kart i nośników USB rocznie. Produkcja nie dotyczy wyrobów tylko pod marką Sony. Rozszerzenie współpracy pomiędzy rosyjską firmą i japońskim koncernem ma na celu zwiększenie udziału w rynku nośników na terytorium Rosji i państw Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, w tym dzięki udziałowi w państwowych kontraktach. W modernizację zostały zainwestowane środki SuperWave Group, lecz dokładna kwota nie jest wymieniana. W ciągu ostatnich 2-3 lat w produkcję kart pamięci zainwestowano łącznie ponad 6 mln USD. Rosyjska firma rozpoczęła współpracę z Sony 3 lata temu. Od 2013 r. stopniowo zwiększano zakres czynności produkcyjnych. Na chwilę obecną obejmują one wycinanie elementów zawierających układy scalone oraz nanoszenie logotypów marki. W 2015 r. SuperWave Group opuściło ponad 6 mln egzemplarzy kart microSD i pamięci USB, z których 25% należało do firmy Sony. Zakład realizował również zamówienia takich producentów jak: Transcend, Kingston, Toshiba, EMTEC, Leef. Instytut Badania Opinii i Rynku GFK wycenił wielkość rosyjskiego rynku kart pamięci w 2015 r. na 12 mln sztuk, z czego 50% zostało wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo SuperWave.

 

Źródło: http://kommersant.ru/

 

Oprac. Miłosz Woźniak

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Agencja Reklamowa Olsztyn | Studio Reklamy | Agencja Marketingowa | Reklama Olsztyn

Agencja Reklamowa z Olsztyna oferuje profesjonalne usługi reklamowe dla firm z Olsztyna, jak i ca...
Polska - Olsztyn 2021-09-20 Dodał: Sebastian Wieczorek Media i reklama Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert