Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPutin namawia przedsiębiorców, by sprowadzili kapitał do kraju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-15 17:33:39
rosja, biznes, gospodarka, finanse

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał przedsiębiorców, by sprowadzili swój kapitał do kraju. Wyraził sugestię, że fundusze trzymane za granicą mogą zostać zamrożone, co zinterpretowano jako nawiązanie do zachodnich sankcji nałożonych na Rosję.

W marcu 2015 r. na zjeździe Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców rosyjski prezydent ostrzegł przed możliwym wprowadzeniem ograniczeń na "korzystanie z tych części kapitału, które zostały ulokowane w obcych krajach".

Powołując się na "niepokojące informacje z wielu krajów", Putin oznajmił, że podejrzewa, iż mogą tam "zostać podjęte próby, aby przeszkodzić" powrotowi kapitału do Rosji. "Po prostu miejcie to na uwadze" - zaapelował, zastrzegając, że każdy musi taką decyzję podjąć indywidualnie.

 

 

W obliczu rekordowego odpływu kapitału w wysokości ponad 151 mld dolarów w 2014 roku, Putin w grudniu złożył ofertę amnestii. W jej ramach przedsiębiorcy sprowadzający do Rosji swój kapitał mieli nie być zobowiązani np. do podania jego źródeł.

W marcu 2015 r. sprecyzował, że amnestia musiałaby być zgodna z międzynarodowymi przepisami, mającymi na celu niedopuszczenie do tego, aby objęty nią został "kapitał zdobyty w sposób nielegalny".

Prezydent oświadczył również, że popiera decyzję rosyjskiego banku centralnego o obniżeniu stopy procentowej do 14 proc.

Bank centralny przewiduje, że rosyjska gospodarka skurczy się w 2015 roku o 3,5-4 proc., co będzie następstwem sankcji i niskich cen ropy naftowej.

Źródło: PAP

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Meble na Wymiar Olsztyn – Kuchnie na Wymiar – Szafy – Meble Kuchenne Olsztyn – Abpiwek.pl

Meble na wymiar Olsztyn - Abpiwek - Ilustrujemy spółkę abpiwek z Olsztyna. Montujemy wyposażenie ...
Polska - OLSZTYN 2021-08-31 Dodał: Dorota Klonowska Wyposażenie wnętrz, Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert