Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRosja utrzymuje sprzedaż broni mimo zachodnich sankcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-15 17:41:27
rosja, handel, eksport, broń

Eksport broni przez Rosję, będącą drugim po USA jej eksporterem, przyniósł w 2014 roku 15,5 mld dolarów pomimo zachodnich sankcji nałożonych na sektor militarny w związku z rolą Moskwy w kryzysie ukraińskim - oświadczył w marcu 2015 roku rosyjski przedstawiciel.

"Przekroczyliśmy nieznacznie nasze oczekiwania, gdyż łącznie sprzedaż broni wyniosła 15,5 mld dolarów" - powiedział cytowany przez agencję RIA-Nowosti dyrektor Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej FR Aleksandr Fomin.

W 2013 r. eksport rosyjskiej broni przyniósł 15,7 mld dolarów.

Nałożone przez Zachód sankcje "mają niezaprzeczalny negatywny wpływ na naszą pracę, ale jej rezultaty będą w tym roku zadowalające" - powiedział Fomin.

 

 

Najważniejszymi klientami Rosji są Chiny i Indie, ale Rosja wyeksportowała w 2014 roku broń wartą miliard dolarów również do Wenezueli i Wietnamu - podała RIA-Nowosti.

W styczniu prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zadowolenie z utrzymania eksportu broni, świadczącego o reputacji Rosji jako "partnera niezawodnego i przewidywalnego", co było zawoalowaną krytyką francuskiej decyzji uzależniającej dostawę okrętów desantowych Mistral od złagodzenia konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Sankcje nałożone przez Waszyngton na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim dotknęły zwłaszcza przemysł obronny, Unia Europejska zabrania zaś importu i eksportu broni do Rosji.

Według statystyk opublikowanych w marcu 2015 r. przez SIPRI - Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem - i obejmujących lata 2010-2014, Rosja jest drugim po USA sprzedawcą broni na świecie i ma w jej eksporcie 27 proc. udziałów. USA zajmują 31 proc. rynku eksportu broni.

Źródło: PAP

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Meble na Wymiar Olsztyn – Kuchnie na Wymiar – Szafy – Meble Kuchenne Olsztyn – Abpiwek.pl

Meble na wymiar Olsztyn - Abpiwek - Ilustrujemy spółkę abpiwek z Olsztyna. Montujemy wyposażenie ...
Polska - OLSZTYN 2021-08-31 Dodał: Dorota Klonowska Wyposażenie wnętrz, Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert