Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Informacja na temat możliwości wwozu do Rosji/Obwodu Kaliningradzkiego wyrobów przemysłu lekkiego, w tym odzieży specjalnej i roboczej, w ramach zamówień publicznych (podstawowe aspekty)

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Łuszczyk | 2016-08-02 09:34:48
  informacja na temat możliwości wwozu do rosji/obwodu kaliningradzkiego wyrobów przemysłu lekkiego, w tym odzieży specjalnej i roboczej, w ramach zamówień publicznych (podstawowe aspekty)


  W związku z pytaniami kierowanymi do Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie na temat możliwości i ograniczeń w dostawach do Rosji/Obwodu Kaliningradzkiego wyrobów przemysłu lekkiego, w tym odzieży specjalnej i roboczej, w ramach zamówień publicznych, poniżej prezentujemy podstawowe informacje na ten temat.

   

  Informacja na temat możliwości wwozu do Rosji/Obwodu Kaliningradzkiego wyrobów przemysłu lekkiego, w tym odzieży specjalnej i roboczej, w ramach zamówień publicznych (podstawowe aspekty)

   

  Uchwała Rządu Rosji z dnia 11 sierpnia 2014 r. Nr 791 (z późniejszymi zmianami – Uchwała Rządu Rosji z dnia 17 lutego 2016 r. Nr 108) wprowadziła zakaz w dostępie towarów przemysłu lekkiego pochodzących z państw zagranicznych w zakresie zakupów zarówno dla potrzeb federalnych, jak i regionalnych.

  Wprowadzono wykaz towarów, które nie mogą być zakupione (wypożyczone) spoza obszaru Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG) w ramach zamówień dla potrzeb federalnych nie odnoszących się do zamówień obronnych. Wykaz obejmuje ponad 20 pozycji towarowych, w tym m.in. odzież specjalną, szereg wyrobów włókienniczych i in.

  W odrębnym wykazie określono towary, które nie mogą być zakupione spoza EAUG w ramach zamówień dla potrzeb regionalnych (8 pozycji).

  Jedynym odstępstwem od w/w ograniczeń jest sytuacja, w której brak jest produkcji określonego towaru na terytorium EAUG. Ponadto, dodatkowym wymogiem dla uczestników przetargów (także w ramach zamówień obronnych) jest wykorzystanie przy produkcji finalnej materiałów i półproduktów pochodzących z państw EAUG (wymóg ten nie jest stosowany w przypadku braku odpowiednich towarów na obszarze EAUG).

  Z przytoczonej informacji wynika, że możliwości dostaw do Rosji zagranicznych wyrobów wymienionych w załącznikach do w/w uchwały rządu w ramach zamówień publicznych są ograniczone. Poniżej przytaczamy link do opisanego aktu prawnego:

  http://pravo.gov.ru/proxy/ips/?docbody=&nd=102357331

  Dostawy wyrobów przemysłu lekkiego do Rosji poza systemem w/w zamówień publicznych nie podlegają ograniczeniom.


  Wybrane
  oferty polskich przedsiębiorstw

  Gabinet kosmetyczny

  Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
  Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Strony www

  Tworzenie stron internetowych – Jaki CMS wybrać? Strony internetowe Posiadanie własnej st...
  Polska - TORUŃ 2021-10-12 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Księgowość dla rolników

  Usługi księgowości elektronicznej dla firm Zatrudnienie księgowej ma swoje plusy nie tylko dla...
  Polska - TORUŃ 2021-10-10 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Zobacz więcej ofert