Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Informacje gospodarcze z Rosji/Obwodu Kaliningradzkiego (na podstawie rosyjskich środków masowego przekazu)

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Łuszczyk | 2016-10-31 15:05:03
  informacje gospodarcze z rosji/obwodu kaliningradzkiego (na podstawie rosyjskich środków masowego przekazu)


  1. Na początku października 2016 r. w OK przebywał Ambasador Japonii w Rosji Toyohisa Kodzuki wraz przedstawicielami firm – członków narodowego klubu biznesu („Japan Airlines Co., Ltd”, „Yamaha Music”, „Mistsubishi Electric (Russia LLC” i in.). Odbyły się rozmowy m.in. w rządzie OK. Wizyta stała się kontynuacją prezentacji OK, która odbyła się w Ambasadzie Japonii w Rosji w grudniu 2015 roku. Delegacja japońska została poinformowana o priorytetach regionu, które mogą stać się przedmiotem współpracy z przedsiębiorcami japońskimi – kooperacja w zakresie montażu techniki specjalnej, przetwórstwo rolno - spożywcze, przemysł stoczniowy i elektrotechnika, a także system ochrony zdrowia, wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw oraz projekty budowlane.

   

  2. Na początku października 2016 r. w Kaliningradzie przebywał prezes szwedzkiej firmy Orbit One Mats Johansson, który przeprowadził rozmowy w rządzie OK. Firma od 2006 roku posiada produkcję kontraktową w Sławsku, co wzmacnia konkurencyjność polityki sprzedażowej firmy. Produkcja w OK pozwala na pozyskanie dobrej pozycji rynkowej. Przedsiębiorstwo realizuje preferowany przez władze OK model biznesowy – produkcja w OK kierowana na eksport. Przedstawiciele rządu OK zaprezentowali obecny i planowany system gospodarczy w regionie, który ma sprzyjać wzrostowi inwestycji zagranicznych w OK.
  Orbit One specjalizuje się w sferze kontraktowej produkcji płyt drukarskich i elementów elektronicznych i elektrotechnicznych.

   

  3. W OK przebywał Konsul Generalny Królestwa Niderlandów w Sankt Petersburgu Hans Wesseling wraz z grupą przedstawicieli holenderskiego biznesu. W dniu 25 października 2016 r. odbyło się spotkanie w rządzie OK (m.in. z Wicepremierem Aleksandrem Szenderiukiem – Żydkowem). Wśród sfer zainteresowania biznesu holenderskiego w OK znajdują się: rekonstrukcja portu lotniczego Chrabrovo, budowa stadionu i realizacja innych obiektów infrastrukturalnych, a także współpraca w sektorze stoczniowym (m.in. firma holenderska ma stać się dostawcą urządzeń wentylacyjnych dla pierwszego z trzech statków rybackich budowanych w stoczni JANTAR dla przedsiębiorstwa rybnego z Kamczatki.

   

  4. W dniu 27 października 2016 r. w Kaliningradzie odbył się XIII rosyjsko – niemiecki Dzień Ekologii organizowany przez rząd OK i urząd ochrony środowiska Niemiec. W trakcie seminariów omówiono: „Najlepsze dostępne technologie” oraz „Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko basenu Morza Bałtyckiego: doświadczenia, praktyka, rezultaty i monitoring”.