Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Informacje gospodarcze z Rosji/Obwodu Kaliningradzkiego (na podstawie rosyjskich środków masowego przekazu)

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jan Łuszczyk | 2017-04-13 11:00:20
  informacje gospodarcze z rosji/obwodu kaliningradzkiego (na podstawie rosyjskich środków masowego przekazu)


  1. Czasowe ograniczenia na dostawy drobiu domowego żywego i jaj inkubacyjnych

  Od dnia 10 kwietnia 2017 r. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (ROSSELKHOZNADZOR) wprowadziła czasowe ograniczenia na wwóz do Rosji drobiu domowego żywego i jaj inkubacyjnych z kolejnych trzech polskich województw: kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i śląskiego (w związku z przypadkami ptasiej grypy). Uwzględniając wprowadzane wcześniej (w okresie grudnia 2016 r. – lutego 2017 r.) przez ROSSELKHOZNADZOR czasowe ograniczanie na wwóz produkcji związanej z drobiem z niektórych terytoriów państw europejskich, w tym Polski (w związku z przypadkami ptasiej grypy), aktualnie obowiązują czasowe ograniczenia na dostawy do Rosji drobiu domowego żywego i jaj inkubacyjnych z 11 polskich województw: lubuskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

  Szczegółowe informacje na temat ograniczeń dostępne są na stronie ROSSELKHOZNADZOR:

  http://www.rosselkhoznadzor.ru/fsvps/importExport/poland/ivRestrictions.html

   

  2. Harmonogram realizacji strategii rozwoju przemysłu materiałów budowlanych w Rosji

  Rozporządzenie Rządu Rosji z dnia 6 kwietnia 2017 r. Nr 630-r zatwierdziło harmonogram przedsięwzięć związanych z realizacją Strategii Rozwoju Przemysłu Materiałów Budowlanych do 2020 r. i na dalszą perspektywę do 2030 r. Harmonogram zawiera przedsięwzięcia ukierunkowane m.in. na:

  • stworzenie warunków dla rozwoju branży i konkurencji wewnątrzbranżowej,
  • stymulowanie popytu na rynku wewnętrznym. W ramach działań w tym segmencie we wrześniu 2017 r. przewidziano sporządzenie raportu dla rządu z ew. projektem rządowego aktu wykonawczego (w miarę potrzeb), które regulowałyby warunki, zakazy i ograniczenia dostępu wybranych towarów przemysłu materiałów budowlanych pochodzących z zagranicy w ramach zamówień publicznych (państwowych i municypalnych),
  • zarządzanie jakością i asortymentem materiałów budowlanych,
  • rozwój potencjału eksportowego (m.in. wspieranie udziału w wystawach zagranicznych, pokrycie części kosztów procedur zgodności na rynkach zagranicznych),
  • monitoring realizacji Strategii.